Lakiery hybrydowe, Manicure

Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Zadbane dłonie z pięknym manicure są wizytówką każdej kobiety. Z tego powodu, warto poświęcić nieco cennego czasu i zadbać o nie w sposób profesjonalny.

Perfekcyjny manicure

Jeszcze do niedawna, jedyną ozdobą paznokci był lakier w wybranym kolorze; obecnie, manicure to prawdziwa sztuka wykorzystująca różne techniki w zakresie pielęgnacji dłoni i paznokci, a efekt pracy na tej części ciała, zachwyca i zarazem wprawia w niedowierzanie.

Zwykły lakier, chociażby najlepszej jakości, po dość krótkim czasie pęka i odpada. Dlatego, jeżeli chcemy, by nasze paznokcie przez kilka tygodni nie wymagały poprawek, zastosujmy na nich lakier hybrydowy.

Jak zrobić hybrydy?

Wykonanie manicure hybrydowego nie jest skomplikowane, niemniej trzeba zaopatrzyć się w kilka potrzebnych akcesoriów, a mianowicie:

  • lakier hybrydowy,
  • narzędzia do nadania paznokciom odpowiedniego kształtu,
  • odżywki i bazę,
  • lampę UV,
  • waciki bezpyłowe,
  • top zabezpieczający.
    Po oczyszczeniu i nadaniu kształtu płytce paznokcia nakładamy na niego bazę i utwardzamy pod lampą UV. Następnie, nakładamy dwie, – jedną po drugiej – warstwy lakieru hybrydowego, za każdym razem utwardzając go pod lampą. Na koniec, zabezpieczamy gotowy lakier topem. W ten sposób możemy zrobić paznokcie hybrydowe w zaciszu domowym.
paznokcie hybrydowe

Jak zrobić ombre na paznokciach?

Wśród popularnych trendów w manicure, najbardziej powszechny jest manicure ombre. Pomimo, że taki manicure wydaje się trudny w wykonaniu, również można wykonać go samodzielnie.
Tryb przygotowania płytki paznokcia jest taki sam jak w zwykłym manicure, jedynie dalsze cieniowanie kolorami wymaga nieco większej uwagi. Należy tu zastosować różne odcienie jednego koloru lakieru, bądź takie, jakie uważamy za pasujące do siebie, które nakładane są po utwardzeniu poprzedniej warstwy. Do cieniowania można użyć gąbki lub pędzelka do makijażu, którymi to niejako blenduje się nachodzące na siebie odcienie. Po wykonaniu ostatniej warstwy całość należy pomalować topem, który wyrówna powierzchnię i ukryje niedoskonałości. Manicure ombre jest gotowy.

Autor

.pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-218.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-avatar img { width: 80px !important; height: 80px !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-218.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-avatar img { border-radius: 50% !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-218.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a { background-color: #655997 !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-218.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a { color: #ffffff !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-218.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a:hover { color: #ffffff !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-218.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-recent-posts-title { border-bottom-style: dotted !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-218.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-multiple-authors-boxes-li { border-style: solid !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-218.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-multiple-authors-boxes-li { color: #3c434a !important; }