woman in white long-sleeved shirt standing in front of pink wall
Fryzury, Włosy

Jak zrobić loki prostownicą? Krótki poradnik

Mnóstwo kobiet z wielkim zaciekawieniem przygląda się, jak ich fryzjerzy robią piękne, efektowne loki przy zastosowaniu prostownicy. Jak się okazuje w praktyce, wcale to nie jest takie trudne i skomplikowane zadanie, jakby się mogło wydawać. Wystarczy odpowiednia prostownica, trochę pianki i lakieru do włosów, by móc się cieszyć bardzo naturalnie wyglądającymi falami na włosach. Jak zrobić loki bez lokówki krok po kroku? Poniżej krótki poradnik.

Jak kręcić włosy na prostownicy?

Jak zrobić loki prostownicą? Czy to w ogóle możliwe? Jak się okazuje, każda z pań marząca o naturalnych, efektownych i subtelnych lokach może samodzielnie spróbować je zrobić przy użyciu odpowiedniej prostownicy. Warto wiedzieć, iż nie każda prostownica nadaje się do kręcenia fal. Starsze wersje z szerokimi płytkami zdecydowanie nie sprawdzą się przy tworzeniu takiej fryzura. Dobra prostownica musi mieć zaokrąglone krawędzie oraz płaskie, wąskie płytki. Większość nowszych modeli od znanych, renomowanych marek powinna spełniać powyższe kryteria.

Jak kręcić włosy na prostownicy – krok po kroku

Najlepiej wychodzą loki na prostownicy paniom, które posiadają średniej długości włosy, czyli takie mniej więcej kończące się na łopatkach. Warto podkreślić, iż procedurę kręcenia loków na prostownicy warto poprzedzić umyciem i wysuszeniem włosów – wówczas efekt będzie zdecydowanie lepszy. Dobrze jest także zastosować odrobinę pianki, by powstałe fale lepiej i dłużej się trzymały na głowie użytkowniczki. Następnie, należy dobrze rozgrzać prostownicę (odpowiednia temperatura to 180 – 200 stopni). Po precyzyjnym rozczesaniu włosów należy je podzielić na niewielkie pasma o szerokości około 5 cm. Następnie każdy z nich od wewnętrznej strony należy zawinąć na jedno ramię prostownicy i przytrzymać chwilę drugim. Po kilku sekundach z prostownicy wypadnie pasmo, które będzie delikatnie skręcone. Całą fryzurę obowiązkowo należy utrwalić mocnym lakierem.

jak kręcić włosy na prostownicy

Jak zrobić fale na krótkich włosach?

Panie, które posiadają bardzo krótkie włosy, również mogą spróbować zrobić loki prostownicą. Dzięki temu powstanie naprawdę ciekawa, bujna fryzura, która dodaje pazura kobiecie. Podobnie jak w przypadku pań mających średnie włosy, powinno przed kręceniem zastosować odpowiednią pielęgnację. Mocna pianka i lakier w tym przypadku to absolutny must have. Następnie, każde pasmo należy zawinąć na prostownicę i chwilę przytrzymać. Dobrze jest każde pasmo zawijać od tej samej strony, by loki miały właściwy skręt na całej głowie. W efekcie uzyskuje się elegancką, charakterną fryzurę, która doskonale pasuje do wielu stylizacji.

Autor

.pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-218.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-avatar img { width: 80px !important; height: 80px !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-218.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-avatar img { border-radius: 50% !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-218.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a { background-color: #655997 !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-218.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a { color: #ffffff !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-218.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a:hover { color: #ffffff !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-218.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-recent-posts-title { border-bottom-style: dotted !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-218.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-multiple-authors-boxes-li { border-style: solid !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-218.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-multiple-authors-boxes-li { color: #3c434a !important; }