Zadbane i delikatne dłonie stanowią jeden z atrybutów kobiety. Każdego dnia narażamy je na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. Mróz, niskie oraz wysokie temperatury, a także kontakt z substancjami chemicznymi obecnymi w środkach czystości niszczy zarówno skórę dłoni, jak też paznokcie. To przyczyniło się do spopularyzowania wśród kobiet zabiegu manicure, który obecnie jest najczęściej wykonywanym w gabinetach kosmetycznych.

Celem manicure jest przywrócenie paznokciom ładnego wyglądu i kształtu. Podczas zabiegu wykonywane są również czynności, które odżywają je i wzmacniają, co jest szczególnie istotne przy słabych, kruchych i łamliwych paznokciach. Kobiety mają możliwość wyboru spośród kilku rodzajów manicure, a wśród nich cieszącymi się największym zainteresowaniem są manicure klasyczny, hybrydowy i japoński.

Pedicure i manicure klasyczny

Ukierunkowany jest na pielęgnacje i poprawę wyglądu dłoni lub stóp oraz paznokci. Podczas zabiegu nie tylko zostaje nałożony lakier w wybranym kolorze, ale również dokonuje się zmiany kształtu paznokci i stosuje się odżywcze kremy z witaminami i składnikami aktywnymi nawilżające skórę.

Paznokcie do manicure klasycznego muszą być odpowiednio przygotowane, a zatem pierwszym etapem jest zazwyczaj zmycie lakieru. Następnie są opiłowywane z uwzględnieniem preferencji klientki oraz kształtu i grubości palców. Dla estetycznego wyglądu odsunięte zostają skórki, które zostają zmiękczone w kąpieli mydlanej, a w dalszej kolejności usunięte z wykorzystaniem specjalnych cążek. Płytka paznokcia jest polerowana, a kolejny krok stanowi wybór koloru lakieru i jego nałożenie.

Zabieg kończy się zastosowaniem odżywczego kremu regenerującego i nawilżającego skórę dłoni lub stóp, który wcierany jest podczas relaksującego masażu.

Manicure hybrydowy

Jest to manicure, który w ostatnim czasie stał się jednym z największych trendów kosmetycznych. Zabieg polega na nałożeniu specjalnego lakieru o konsystencji żelowej i utrwalenia go w lampie emitującej promienie UV. Manicure hybrydowy daje nieograniczone możliwości zdobień. Można zdecydować się na jeden kolor lakieru, jak również na ombre, efekt syrenki lub kameleona czy kocie oko. Na życzenie klientki wykonywany jest indywidualny wzór i realizowany autorski projekt.

Lakier hybrydowy gwarantuje znacznie większą trwałość niż lakier tradycyjny, jednocześnie pozwalając zachować naturalny wygląd paznokci. Paznokcie są wzmocnione i mniej podatne na złamanie bądź pękanie. Jest polecany kobietom, które ze względu na brak czasu nie mogą sobie pozwolić na częste malowanie paznokci i chcą utrzymać ich piękny i estetyczny wygląd przez 2-3 tygodnie.

Manicure japoński

Celem manicure japońskiego jest wzmocnienie płytki paznokci i osiągnięciu ich naturalnego estetycznego wyglądu. Płytka jest silnie nabłyszczana, a skórki dokładnie wypielęgnowane. Przy zabiegu stosowane są specjalne pasty i proszki, które wcierane w płytkę paznokcia dogłębnie ją odżywiają i nawilżają. Ten rodzaj manicure jest polecany także jako metoda regeneracji płytki, często wykonany po niewłaściwym wykonaniu tipsów żelowych lub ich ściągnięciu.
Wybór odpowiedniego manicure zależy od kondycji paznokci klientki, jej preferencji oraz oczekiwań. Paznokcie muszą wyglądać naturalnie, a dla komfortu kobiety być również zdrowe, mocne i trwałe. Wykonujemy również manicure dla mężczyzn.

Manicure dla każdego - hybrydowy, japoński i klasyczny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *